نشست مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات هشت بیت با دکتر دزفولی مدیرعامل هلدینگ ماموت و دکتر لشکری مدیرعامل اسکانیا

hosseini
| shirin hosseini | پیام بگذارید
شرکت هشت بیت

به گزارش روابط عمومی هشت بیت، مدیرعامل توسعه فناوری اطلاعات هشت بیت دانیال (یکی از شرکت‌های هلدینگ دانش بنیان دانیال موج) با دکتر دزفولی مدیرعامل هلدینگ ماموت و دکتر لشکری مدیرعامل اسکانیا (سری تیتان)  در تاریخ 26 اردیبهشت 1401 در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی خودرو نشستی برگزار کردند.
این نشست زمینه های حضور تکنولوژی هوش مصنوعیِ مجموعه هشت بیت را در صنعت خودرو سازی کشور فراهم خواهد کرد.

اجرای راهکارهای هوش مصنوعی در صنعت خودروسازی، در مقایسه با بخش‌های خدمات مالی، ICT، خرده‌فروشی و بهداشت با سرعت کمتری پیش می‌رود. صنعت خودرو در پذیرندگان جدید (new adopters) دسته‌بندی می‌شود. زیرا پذیرش و پیاده‌سازی فناوری هوش مصنوعی در آن به نسبت سایر صنایع دیرتر بوده است.
هوش مصنوعی کاربردهای مختلفی در سراسر مراحل خودروسازی دارد. در حال حاضر در مراحلی مانند طراحی، زنجیره تامین و تولید از هوش مصنوعی استفاده می‌شود. علاوه بر این در سیستم‌های کمک راننده و ارزیابی ریسک راننده هم اجرا می‌شود که می‌تواند بخش حمل و نقل را متحول کند. همچنین خدمات پس از فروش و بیمه با استفاده ازفناوری هوش مصنوعی (AI)  تغییر شکل داده‌اند.

با کمک قابلیتهای هوش مصنوعی افراد می‌توانند شاهد نوع جدیدی از راندن خودروها باشند. توسعه‌دهندگان این نوع سیستم‌ها با کمک قدرت محاسباتی فوق‌العاده‌ی موجود خود، قادر به ساخت اپلیکیشن‌هایی شده‌اند که هوش مصنوعی را به مرحله‌ی جدیدی از کمال رسانده‌اند.

استفاده از هوش مصنوعی محدود به خودروهایی که به خودی خود و در شرایط گوناگون همچون یک راننده‌ی واقعی می‌رانند نمی‌شود. علاوه بر این، هوش مصنوعی به ساخت خودروهای ارزان‌تری کمک می‌کند که قادر به حس کردن محیط بوده و علیرغم تمام موانعی که ممکن است در جریان رانندگی سر راه افراد قرار بگیرد قادر به راه‌یابی باشند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
  • گاندی 19، پلاک 13
    تهران، ایران

  • تماس : 59175175-021 

  • info@hashtbit.com


© 2022 Hashtbit. All Rights Reserved.