چطور هوش مصنوعی صنعت گردشگری را متحول می‌کند؟

hosseini
هوش مصنوعی در صنعت گردشگری

مقدمه

در تحولات مبتنی بر فناوری، فناوری هوش مصنوعی یکی از خلاقانه ترین اختراعاتی است که صنایع مختلف را در سراسر جهان متحول کرده است. هوش مصنوعی (AI) را می‌توان به عنوان توسعه سیستم‌های رایانه‌ای تعریف کرد که می‌تواند وظایف و فعالیت‌هایی را انجام دهد که نیاز به هوش انسانی دارند. هوش مصنوعی اولین بار در سال 1956 در پروژه تحقیقاتی تابستانی دارتموث جان مک کارتی ظاهر شد، در طول سال‌ها، هوش مصنوعی بسیاری از موفقیت‌ها را در قالب جستجوهای اکتشافی، تشخیص شخصیت، سیستم‌های تشخیص چهره، پردازش زبان طبیعی و مفهوم رباتیک متحرک به دنبال داشته است. در طول دهه 1990، محیط فناوری پیشرفت قابل توجهی داشت، به ویژه در زمینه هوش مصنوعی این رشد عمدتاً به این دلیل بود که انواع پیشرفته و جدید فناوری‌ها به مهندسان این امکان را می‌داد که از حجم زیادی از داده‌ها استفاده کنند، ربات‌ها را به شیوه‌ای کارآمد بسازند، و روی قدرت‌های محاسباتی بهبودیافته کار کنند. از آن زمان، مفهوم هوش مصنوعی راه طولانی را پیموده و قدرت فناوری را متحول کرده است. در قرن بیست و یکم، هوش مصنوعی به اوج خود رسیده است و این پتانسیل را دارد که تأثیر عمیقی بر افراد، سازمان ها و صنایع تا حد قابل توجهی بگذارد.

در عصر دیجیتالی شدن، فناوری هوش مصنوعی در صنایع مختلف و نه فقط در صنعت فناوری اطلاعات، در حال استفاده است .برای مثال، می‌توان به کاربرد هوش مصنوعی در وسایل نقلیه خودران، پرستاران روباتیک، سیستم‌های ناوبری، ربات‌های گفتگو، انسان در مقابل بازی‌های رایانه‌ای و زمینه‌های مختلف دیگر اشاره کرد. برخی از صنایع عمده ای که هوش مصنوعی در آنها حضور یافته است، صنایع تولیدی، صنعت خودرو، بانکداری و خدمات مالی، بهداشت و درمان و علوم زندگی، بیمه، مخابرات، انرژی، گردشگری مسافرتی و مهمان نوازی و رسانه و سرگرمی است.  ردپای هوش مصنوعی با گذشت هر روز در تعداد بیشتری از صنایع در سراسر جهان در حال گسترش است. محبوبیت و کاربرد فناوری هوش مصنوعی در محیط صنعتی در حال افزایش است زیرا سطح نوآوری را افزایش می‌دهد و فرآیندها و فعالیت‌هایی را که توسط عوامل انسانی انجام می‌‌شود را به حداقل می‌رساند. در بسیاری از صنایع، هوش مصنوعی در عملکردهای مختلف سازمان‌ها مانند فروش و بازاریابی، خدمات مشتریان و امور مالی استفاده می‌شود.

در قرن بیست و یکم، صنعت گردشگری شاهد رشد و شکوفایی باورنکردنی در سطح جهانی بوده است. امروزه افراد زیادی حاضرند برای گردشگری و مسافرت پول خرج کنند. این هزینه باعث افزایش تقاضا و عملکرد کلی این صنعت شده است. به لطف رشد صنعت مسافرت و گردشگری، یکی از بزرگترین بخش‌های جهان در نظر گرفته می‌شود که قدرت شکل دادن به سلامت اقتصادی یک ملت را دارد. هوش مصنوعی به محیط گردشگری و مهمان‌نوازی نیز هجوم آورده است و از آن برای کسب مزیت رقابتی در بازار پویا استفاده می‌شود.

فناوری به تدریج جای خود را در صنعت گردشگری باز کرده و فرآیندهایی را که به صورت دستی انجام می‌شود کاهش داده است. از آنجایی که صنعت گردشگری همیشه یکی از پذیرندگان اولیه فناوری بوده است، با آغوش باز از هوش مصنوعی استقبال کرده است (نمایش جهانی هوش مصنوعی، 2019) در ابتدا برای ساده‌سازی فرآیندهای بازاریابی از هوش مصنوعی استفاده می‌شد، اما در زمان حاضر، فناوری هوش مصنوعی در هر جنبه گردشگری مانند استقبال از مهمانان، خدمت به آنها و گوش دادن به نیازهای آنها اثری از خود بر جای می‌گذارد .(World AI Show, 2019) هوش مصنوعی در صنعت گردشگری برای اهداف مختلفی مانند بهبود سطح شخصی‌سازی استفاده می‌شود. سفارشی کردن توصیه‌های مشتریان و تضمین زمان پاسخگویی سریع حتی زمانی که کارکنان حضور ندارند. وجود هوش مصنوعی آنقدر در محیط صنعتی حیاتی شده است که از آن برای کمک و ارتباط با مشتریان و در نتیجه تقویت کیفیت تعامل استفاده می‌شود.

هدف از این مقاله، به تصویر کشیدن چگونگی ورود فناوری هوش مصنوعی به صحنه گردشگری و ایجاد تغییرات انقلابی در محیط صنعتی است. این دیدگاه تلاش می‌کند تا دانش جامعی در مورد فناوری‌های مختلف هوش مصنوعی در حال استفاده، پیامدهای آن، چالش‌ها و پتانسیل آینده در بخش مسافرت، گردشگری و مهمان‌نوازی ارائه دهد. در زمان‌های مبتنی بر فناوری، این موضوع می‌تواند قدرت هوش مصنوعی و پیامدهایی را که بر محیط صنعتی دارد روشن کند.در این مقاله یک ارزیابی جامع برای درک اینکه چگونه هوش مصنوعی صنعت گردشگری معمولی را به یک مرکز صنعتی هوشمند تبدیل می‌کند، انجام شده است.

دامنه هوش مصنوعی در گردشگری به عنوان یک صنعت

در گذشته اخیر مطالعات کمی در مورد استفاده از هوش مصنوعی در صنعت سفر، گردشگری و مهمان‌نوازی توسط شرکت‌هایی مانند خدمات مشاوره تاتا، Google Travel، Trip Advisor و غیره انجام شده است. این مطالعات برخی از یافته‌های مهم را که برای شرکت‌های مسافرتی و گردشگری سودمند است، نشان داد. نظرسنجی انجام شده توسط خدمات مشاوره تاتا (TCS) نشان داد که 85 درصد از ارائه دهندگان خدمات مسافرتی و مهمان نوازی از هوش مصنوعی در تجارت خود استفاده می‌کنند. این مطالعات گزارش می‌دهند که این ممکن است به دلیل افزایش سریع فروش دیجیتالی بلیط سفر باشد که انتظار می‌رود از 800 میلیارد دلار عبور کند. تحقیقات .Google Travel & Trip Advisor نشان داده است که 74 درصد از مشتریان سفرهای گردشگری خود را با استفاده از اینترنت برنامه‌ریزی می‌کنند که در آن بیش از 45 درصد از مشتریان با استفاده از تلفن‌های هوشمند این کار را انجام می‌دهند. بررسی‌های دیگر نشان می‌دهد که 85 درصد از مشتریان پس از رسیدن به مقصد، درمورد فعالیت‌های سفر خود تصمیم می‌گیرند و 80 درصد از آنها فناوری‌های سلف سرویس را به خدمات سنتی ترجیح می‌دهند. همچنین 90 درصد از مشتریان در حین سفر به مقصد، انتظار اطلاعات مرتبط در مورد سفر را در thinkwithgoogle.com دارند.

در مجموع، به نظر می رسد این نتایج نشان‌دهنده تمایل مشتریان به اینترنت و فناوری‌های سلف سرویس است. این یافته‌ها بازاریاب‌ها را وسوسه می‌کند تا هوش مصنوعی را در قالب فناوری‌های تعاملی و سلف‌سرویس برای ارائه تجربه بهتر به مشتری وارد کنند. یافته‌های این نظرسنجی‌ها نه تنها نشان‌دهنده گرایش مشتریان به فناوری است، بلکه جنبه «به‌موقع بودن» را نیز استنباط می‌کند. مشتریان در مورد به موقع بودن خدماتی که دریافت می‌کنند بسیار حساس هستند .اکثر مشتریان قبل از سفر آمادگی پذیرش خدمات را ندارند، بلکه در زمان سفر انتظار این خدمات را دارند. یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که اکثر مشتریان فناوری‌های سلف سرویس را بر خدمات سنتی ترجیح می‌دهند. این فناوری‌های سلف سرویس تا حد زیادی با استفاده از هوش مصنوعی امکان‌پذیر است 

علاوه بر این عوامل، چندین عامل دیگر نیز بر صنعت سفر، گردشگری و مهمان‌نوازی تأثیر می‌گذارند. عوامل مهمی که بر انتخاب خدمات گردشگری، مسافرتی و مهمان‌نوازی تأثیر می‌گذارند عبارتند از منابع طبیعی، امکانات زیرساخت عمومی، زیرساخت‌های گردشگری، زیرساخت‌های گردشگری مقصد.  منابع طبیعی شامل زیبایی‌های منظره، دریاچه‌ها، کوه‌ها، بیابان‌ها، تنوع و منحصر به فرد بودن گیاهان و جانوران و شرایط آب و هوایی (دمای منطقه، بارندگی، رطوبت و غیره) است. امکانات زیرساخت عمومی شامل جاده، حمل و نقل عمومی و خصوصی است. زیرساخت‌های گردشگری شامل امکانات هتل و اقامتگاه، رستوران‌ها، بارها، دیسکوها، کلوب‌ها، پارک‌های موضوعی، سرگرمی و فعالیت‌های ورزشی، پارک‌های آبی، باغ‌وحش‌ها، کازینو، پیاده‌گردی، فعالیت‌های ماجراجویی، مراکز خرید و غیره است. زیرساخت‌های گردشگری مقصد نیز شامل منابع انسانی، اقدامات ایمنی در آن مکان است.

هوش مصنوعی می‌تواند طیف وسیعی از اطلاعات را در مورد همه عوامل کلیدی مانند منابع طبیعی، امکانات زیرساخت عمومی، تأسیسات زیرساخت‌های گردشگری، تأسیسات زیرساخت گردشگری مقصد و غیره ارائه دهد. عوامل کلیدی در کمترین زمان با توجه به این شرایط، هوش مصنوعی ممکن است از خدمات انسانی بهتر عمل کند. هوش مصنوعی با ارائه اطلاعات به موقع به مشتریان در مورد عوامل کلیدی مانند منابع طبیعی، تأسیسات زیرساخت عمومی، تأسیسات زیرساخت گردشگری، تأسیسات زیرساخت گردشگری مقصد و غیره، به راحتی نیازهای مشتریان را برطرف می‌کند. این اطلاعات می‌تواند در قالب پیام‌های تعاملی یا فناوری‌های سلف سرویس، چت بات‌ها، تورهای صوتی، تورهای مجازی باشد.

هوش مصنوعی در گردشگری

فناوری هوش مصنوعی در ارائه یک تجربه جدید به مشتریان مفید بوده است. ما چندین نمونه از استفاده هوش مصنوعی در صنعت گردشگری را در این قسمت ارائه می‌کنیم.

هوش مصنوعی در سفر

تشخیص چهره

تشخیص چهره یک برنامه کاربردی از فناوری هوش مصنوعی است که در صنایع مختلف برای اهداف مختلف اهمیت و کاربرد بیشتری پیدا می‌کند. تشخیص چهره در صنعت سفر و گردشگری نیز در مقیاس وسیعی در حال تطبیق است. به عنوان مثال، مسافران باید مجموعه‌ای از فرآیندهای پیچیده را در قالب بررسی دقیق اسناد سفر توسط مقامات مختلف مانند گمرک، مهاجرت و فرودگاه‌ها انجام دهند. این پیچیدگی در فرآیند زمان گرانبهای زیادی را مصرف می‌کند که بیشتر منجر به نوعی نا امیدی در گردشگران می‌شود. برای کاهش این نوع اختلالات، فناوری‌های تشخیص چهره وارد عمل شده‌اند. این فناوری چهره گردشگران را تشخیص می‌دهد، آن را با چهره موجود در اسناد تأیید می‌کند و امکان بررسی بدون دردسر را فراهم کرده است. با استفاده از این فناوری، گردشگران می‌توانند به راحتی از چک‌این فرودگاه و تمامی چک‌این‌های ایستگاه‌های دیگر، بدون تأیید اسناد توسط مقامات مختلف مانند مهاجرت، گمرک و غیره عبور کنند .این فناوری در حال حاضر توسط سازمان ShoCard برای خطوط هوایی پیاده‌سازی شده است 

واقعیت ترکیبی


با توجه به اینکه در زمان شیوع کرونا تقریباً همه کشورها مرزهای خود را برای مسافران بین‌المللی و گردشگری به عنوان یک خطر برای سلامت عمومی بستند، صنعت سفر تقریباً یک شبه به پایین‌ترین سطح خود رسید. حتی اگر کشورها در نهایت برای گردشگری باز شوند، مدتی طول می‌کشد تا گردشگران وارد شوند.

حتی قبل از شیوع این بیماری همه‌گیر، صنعت سفر با مسائل اخلاقی سفر، فشار گردشگری بر مناطق حساس زیست‌محیطی و تاثیر تغییرات آب و هوایی دست و پنجه نرم می‌کرد. از آنجایی که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند گردشگری جهانی تنها تا سال 2024 عادی خواهد شد.

برای سال‌ها، شرکت‌های مسافرتی، هتل‌داری و هواپیمایی از فناوری‌های AR/MR برای مقاصد بازار استفاده کرده‌اند. با این حال، آنچه که فقط یک ترفند بازاریابی در نظر گرفته می‌شود، اکنون می‌تواند نقش مهم‌تری در ایجاد “تجربه‌های سفر جایگزین” برای مسافران داشته باشد. افزایش قابل توجهی در بارگیری برنامه‌های سفر مبتنی بر واقعیت مجازی در فصل تعطیلات سال گذشته وجود داشته است، که این واقعیت را تأیید می‌کند که در صورت استفاده نوآورانه، AR/MR می تواند شرکت‌های مسافرتی را قادر سازد تا دنیای کاملا جدیدی از “گردشگری از راه دور” را باز کنند.

AI

تجارب سفارشی

همیشه تعداد کمی از پیشگامان هستند که آماده پذیرش یک چالش جدید و پذیرش فناوری‌های عصر جدید هستند. بسیاری از هتل های زنجیره‌ای شروع به استفاده از یک ربات مجهز به هوش مصنوعی کرده‌اند. روبات  Connie در Hilton Worldwide ، اولین ربات نگهبان واقعی با هوش مصنوعی، نمونه خوبی است. کانی دو فوت قد دارد و مهمانان می‌توانند هنگام ورود با او ارتباط برقرار کنند. می‌تواند اطلاعات مختصری در مورد جاذبه‌های محلی، مکان‌های دیدنی و غیره به مشتریان ارائه دهد. از آنجایی که هوش مصنوعی توسط یک قابلیت خودآموزی هدایت می‌شود، می‌تواند یاد بگیرد و سازگار شود و به هر مهمان به شیوه‌ای شخصی‌شده پاسخ دهد.

در فضای سفر، Mezi، که از هوش مصنوعی با فناوری پردازش زبان طبیعی استفاده می‌کند، تجربه‌ای شخصی‌سازی شده را برای مسافران تجاری که معمولاً زمان کوتاهی دارند، فراهم می‌کند. ایده این است که برای پاسخگویی به نیازهای نیروی کار، یک مفهوم “لذت” (کسب و کار + اوقات فراغت) معرفی شود. تحقیقات این شرکت نشان می‌دهد که 84 درصد از مسافران تجاری ناامید، خسته و بی‌انگیزه باز می‌گردند. نوع برنامه‌ریزی خسته‌کننده و یکنواختی که برای رزرو سفر انجام می‌شود می‌تواند دلیل آن باشد. با هوش مصنوعی و NLP،  Meziاولویت‌های فردی را جمع‌آوری می‌کند و پیشنهادهای شخصی‌سازی‌شده را برای ارائه یک تجربه مناسب و کارآمد و به درستی رسیدگی به هر مشکلی که با آن مواجه می‌شوید، ایجاد می‌کند.


جستجوی هوشمند سفر

افزایش بهره‌وری اکنون با جستجوی هتل آغاز می شود و استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته به مشتری امکان دسترسی به داده‌های بیشتری را نسبت به قبل داده است. سایت‌های رزرواسیون مانند    Lola.com  خدمات مسافرتی درخواستی ارائه می‌کنند و الگوریتم‌هایی را توسعه داده‌اند که نه تنها می‌توانند فوراً افراد را به تیم آژانس‌های مسافرتی خود که پرواز، هتل و اتومبیل را پیدا کرده و رزرو می‌کنند، متصل کنند، بلکه می‌توانند آژانس‌های خود را نیز مجهز کنند.

هوش مصنوعی در صنعت گردشگری

دستیاران هوشمند سفر


فناوری چت‌بات یکی دیگر از بخش‌های مهم هوش مصنوعی است و جای تعجب نیست که بسیاری از برندهای مسافرتی نسخه‌های خود را در سال گذشته یا بیشتر عرضه کرده‌اند.  Skyscanner تنها یک نمونه است که یک ربات هوشمند ایجاد کرده است تا به مشتریان کمک کند پروازها را در Facebook Messenger  پیدا کنند. کاربران همچنین می‌توانند از آن برای درخواست توصیه‌های سفر و پیشنهادات برنامه‌ریزی نشده استفاده کنند. برخلاف تجارت الکترونیک یا مارک‌های خرده‌فروشی که از چت‌بات‌ها استفاده می‌کنند، منصفانه است که بگوییم نمونه‌هایی مانند  Skyscanner  برای مصرف‌کنندگان روزمره بسیار مرتبط‌تر و مفیدتر هستند. از این گذشته، با ظهور بسیاری از سایت‌های جستجوی سفر دیگر، مصرف‌کنندگان غرق در انتخاب هستند. بنابراین، یک ربات چت مانند Skyscanner می‌تواند سر و صدا را کاهش دهد و با سرعت خود و در فضاهای رسانه‌های اجتماعی که اغلب به آنها مراجعه می‌کنند، با مشتریان ارتباط برقرار کند.

اخیرا، Aero Mexico  شروع به استفاده از ربات چت فیس بوک مسنجر برای پاسخ به سوالات بسیار کلی مشتریان کرده است. ایده اصلی این بود که به 80 درصد سوالات که معمولا تکراری و در موضوعات رایج هستند پاسخ داده شود. بنابراین، هوش مصنوعی کمک بزرگی برای جلوگیری از یک فرآیند تکراری است. خطوط هوایی از این موضوع به شدت سود می‌برند KLM Royal Dutch Airlines از هوش مصنوعی برای پاسخ به سوالات مشتریان در توییتر و فیس بوک استفاده می‌کند.این فناوری از الگوریتمی از شرکتی به نام Digital Genius استفاده می‌کند که از بیش از 50000 پرسش و پاسخ یاد گرفته است. علاوه بر این، ربات Mildred Deutsche Lufthansa می‌تواند به جستجوی پایین ترین کرایه ها کمک کند.

توصیه‌های هوشمند

به تازگی موتور جستجوی هتل بین‌المللی تریواگو، Tripl را خریداری کرده است که یک استارت‌آپ یادگیری ماشین مستقر در هامبورگ آلمان است و محصول خود را با توصیه و فناوری شخصی‌سازی می‌سازد و به آن اجازه می‌دهد رویکردی مشتری محور داشته باشد. براساس الگوریتم هوش مصنوعی با شناسایی گرایش‌ها در فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی کاربران و مقایسه آن‌ها با داده‌های داخلی کاربران با علایق مشابه، توصیه‌های سفر متناسب را ارائه می‌کند. هنگامی که راه‌اندازی شد، کاربران فقط می‌توانستند در فیس بوک ثبت‌نام کنند و اطلاعات زیادی در مورد نمایه خود مانند دوستان، وضعیت روابط، شهر و تولدها به اشتراک بگذارند.

توصیه‌های سفر مبتنی بر شخص، استفاده از تصاویر و متن‌های شخصی‌سازی‌شده اکنون برای پیشبرد سفر مورد توجه قرار گرفته‌اند. پلتفرم توصیه سفر KePSLA یکی از اولین پلتفرم‌هایی در جهان است که با استفاده از راه‌حل‌های یادگیری عمیق و NLP این کار را انجام می‌دهد. از آنجایی که 81 درصد از مردم بر این باورند که ماشین‌های هوشمند در پردازش داده‌ها بهتر از انسان‌ها هستند، سطح اعتماد مصرف‌کنندگان نیز در این زمینه بسیار بالا است.

مسافرت را بشناس

مجموعه Dorchester یکی دیگر از هتل‌های زنجیره ای است که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. با این حال، به جای استفاده از آن برای ارائه خدمات فرانت‌اند، از آن برای تفسیر و تحلیل عمیق رفتار مشتری به عنوان داده‌های خام استفاده کرده است. مجموعه Dorchester با مشارکت شرکت فناوری    Richey TX  به توسعه یک پلتفرم هوش مصنوعی به نام متیس کمک کرد.

با کاوش در بازخورد مشتریان، مانند نظرسنجی‌ها و نظرات (که یافتن و تجزیه و تحلیل دستی زمان زیادی می برد)، می‌تواند عملکرد را اندازه‌گیری کند و فوراً آنچه را که واقعاً برای مشتریان مهم است کشف کند. دورچستر با استفاده از متیس متوجه شد که صبحانه نه تنها یک انتظار است، بلکه چیزی است که مهمانان واقعاً برای آن ارزش قائل هستند. در نتیجه، هتل‌ها شروع کردند به فکر کردن در مورد اینکه چگونه می‌توانند تجربه صبحانه را بهبود بخشند و شخصی کند.

پیش‌بینی هوشمند: نرخ پرواز و هتل

نرخ‌های پرواز و هتل پویا هستند و بسته به ارائه‌دهنده، در زمان واقعی متفاوت هستند. هیچ‌کس وقت ندارد تمام این تغییرات را به صورت دستی پی‌گیری کند. به همین دلیل است که الگوریتم‌های هوشمندی که بر جذاب‌ترین معاملات نظارت می‌کنند و هشدارهای به موقع ارسال می‌کنند، در حال حاضر تقاضای زیادی در صنعت سفر دارند.

Trivago و Make my trip در بسیاری از نقاط داده، متغیرها و مدل‌های عرضه و تقاضا بررسی می‌کنند تا قیمت‌های بهینه سفر و هتل را توصیه کنند. تیم علمی AltexSoft یک ابزار نوآورانه پیش‌بینی کرایه را برای یکی از مشتریان خود، یک آژانس بین‌المللی مسافرتی آنلاین، Fareboom.com، طراحی کرد. آنها با کار بر روی محصول اصلی خود، یک وب‌سایت دیجیتالی رزرو سفر، توانستند به داده‌های تاریخی میلیون‌ها جستجوی کرایه مربوط به چندین سال قبل دسترسی پیدا کنند و جمع‌آوری کنند. با استخراج این مجموعه داده، آنها توانستند یک الگوریتم خودآموز ایجاد کنند که قادر به پیش بینی تغییرات قیمت در آینده بر اساس تعدادی از عوامل، مانند روندهای فصلی، رشد تقاضا، ویژه خطوط هوایی و معاملات است.

مدیریت اختلال بهینه: تأخیرها و لغوها

مورد قبلی در درجه اول بر برنامه‌ریزی سفرها و کمک به کاربران در حل رایج‌ترین مشکلات سفر متمرکز است. مدیریت اختلالات خودکار تا حدودی متفاوت است. هدف آن حل مشکلات دنیای واقعی است که ممکن است مسافر در حین سفر به نقطه مقصد با آن مواجه شود. مدیریت اختلال که در درجه اول در سفرهای کاری و حرفه‌ای اعمال می شود، همیشه یک کار فوری است و نیاز به پاسخ فوری دارد.

در حالی که احتمال ضربه خوردن توسط طوفان یا فوران آتشفشانی بسیار کم است، خطر اختلال در سفر همچنان بسیار زیاد است: هزاران تاخیر و چند صد پرواز لغو شده هر روز وجود دارد. با پیشرفت‌های اخیر در هوش مصنوعی، پیش‌بینی چنین اختلالاتی و کاهش موثر ضرر و زیان هم برای مسافر و هم برای حامل ممکن شده است.4 ابزار  سایتی که توسط Cornerstone Information Systems ساخته شده است، با هدف بهبود کارایی سفرهای تجاری است.

هدف این محصول مسافرانِ شرکت‌های مدیریت سفر و مشتریان شرکتی است و مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصر به فرد را برای مدیریت اختلالات سفر در زمان واقعی ارائه می‌کند. به عنوان مثال، اگر در مقصد شما برف سنگینی می‌بارد و همه پروازها به فرودگاه دیگری تغییر مسیر می‌دهند، یک دستیار هوشمند می‌تواند هتل‌های موجود را به صورت محلی بررسی کند یا یک ترانسفر از محل ورود واقعی شما به مقصد اصلی رزرو کند.

نه تنها مسافران تحت تأثیر اختلالات سفر قرار می‌گیرند، بلکه شرکت‌های هواپیمایی هر بار که پرواز لغو یا تاخیر می شود، ضررهای قابل توجهی متحمل می‌شوند. به این ترتیب، آمادئوس، یکی از پیشروترین سیستم‌های توزیع جهانی (GDS)، یک سیستم بازیابی برنامه را با هدف کمک به خطوط هوایی برای کاهش خطر اختلال در سفر پیاده‌سازی کرده است. این ابزار به خطوط هوایی کمک می‌کند تا هر گونه تهدید یا اختلال در فعالیت‌های خود را فوراً و به طور مؤثر برطرف کنند.

فرصت‌های آینده برای صنعت سفر و گردشگری به لطف هوش مصنوعی

با توجه به موارد استفاده فوق از صنعت مسافرت و مهمان‌نوازی که به طور گسترده از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، حوزه‌های بالقوه کمی در صنعت وجود خواهد داشت که در آینده هوش مصنوعی را اتخاذ کنند:

شکی نیست که بسیاری از سازمان های مسافرتی و مهمان نوازی را خواهیم دید که از هوش مصنوعی برای توصیه های هوشمند و راه‌اندازی چت‌بات‌های خود استفاده می‌کنند. قبلاً گفته شده بود که Expedia در لیست بعدی قرار دارد، اما به نظر می رسد که تمرکز آن بر سفرهای کاری به جای تعطیلات است.

با نیاز بیشتر به ساختار و تمایل کمتر برای کشف، مطمئناً منطقی است که هوش مصنوعی برای مسافران تجاری مناسب‌تر باشد.این فناوری می‌تواند به طور خاص، می‌تواند به ساده‌سازی فرآیند رزرو برای کسب‌وکارها و حذف اختلاف در هزینه‌های کارکنان کمک کند. با کاهش هزینه‌ها و بهبود کارایی، که دو مزیت اصلی هستند، هوش مصنوعی می‌تواند در 12 ماه آینده حتی بیشتر از اوقات فراغت در سفرهای تجاری نفوذ کند.

در نهایت، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که توسعه هوش مصنوعی محاوره‌ای بیشتری را در این صنعت ببینیم و جستجوی صوتی، جستجو و رزرو سفر می‌تواند سریع‌تر و آسان‌تر از همیشه شود. به طور مشابه، با رایج‌تر شدن Amazon Echo و Google Home، هتل‌های بیشتری می‌توانند با تشخیص صدا برای بهبود خدمات مشتری آزمایش کنند. این بدان معناست که دستگاه‌ها و ربات‌ها می‌توانند برای برندهای صنعت مسافرت و مهمان‌نوازی عادی شوند.

دگرگونی صنعت مسافرت و مهمان‌نوازی به صنعتی تغییر خواهد کرد که مبتنی بر تجربه و دارایی است، و پذیرش گسترده هوش مصنوعی تجربه جدیدی را برای مشتری ایجاد کرده و انگیزه‌هایی را برای سایر صنایع ایجاد می‌کند.

کمربندهای ایمنی خود را ببندید… هوش مصنوعی صنعت مسافرت و مهمان‌نوازی را تغییر می‌دهد


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
  • گاندی 19، پلاک 13
    تهران، ایران

  • تماس : 59175175-021 

  • info@hashtbit.com


© 2022 Hashtbit. All Rights Reserved.